Brighton kontra Sheffield Utd, wynik spotkania - 1-1

W niedzielnym starciu dwóch drużyn Premier League, Brighton zmierzyło się z Sheffield Utd na The American Express Community Stadium. Mecz zakończył się remisem 1-1, choć na przerwę gospodarze prowadzili 1-0. Oba zespoły zaprezentowały się wyrównanym poziomem, a emocje sięgały zenitu w końcówce spotkania. Czytaj dalej, aby poznać szczegóły tej zaciętej rywalizacji.

Relacja z meczu

W sobotę na The American Express Community Stadium odbył się mecz pomiędzy drużynami Brighton i Sheffield Utd. W wyniku zakończonej rywalizacji padł remis 1-1. Spotkanie to odbyło się w ramach 12. kolejki Premier League.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo obiecująco dla gospodarzy. Już w 6. minucie na boisku zaskoczeni byli kibice Sheffield Utd, gdy S. Adingra wpisał się na listę strzelców, dając prowadzenie drużynie Brighton. Asystę przy tym trafieniu zanotował F. Buonanotte, który wykazał się świetną grą w polu karnym przeciwnika.

Po pierwszej połowie wynik był korzystny dla gospodarzy, którzy prowadzili 1-0. Jednak w drugiej połowie, Sheffield Utd zdołało odrobić straty. W 74. minucie A. Webster skierował futbolówkę do bramki, wyrównując wynik. Mimo starań obu drużyn, żaden z zespołów nie zdołał zdobyć kolejnej bramki, co ostatecznie doprowadziło do remisu.

Spotkanie nie obyło się bez emocji, co potwierdzają liczne kartki pokazywane przez sędziego. Facundo Buonanotte, Simon Adingra oraz Carlos Baleba z drużyny gospodarzy otrzymali żółte kartki. Z kolei Jayden Bogle i Jack Robinson z Sheffield Utd również zostali ukarani żółtymi kartkami.

Mecz nie obył się także bez wyrzucenia zawodnika z boiska. W 69. minucie Mahmoud Dahoud z drużyny Brighton zobaczył czerwoną kartkę po srogim faulu. Sędzia tego spotkania, John Brooks, musiał zastosować surowe kary, aby utrzymać kontrolę nad meczem.

W najbliższych spotkaniach drużyna Brighton zmierzy się kolejno z Nottingham Forest, AEK Athens FC oraz Chelsea. Z kolei Sheffield Utd czekają starcia z Bournemouth, Burnley i Liverpool.