Chelsea vs Brighton, wynik spotkania: 3-2

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Chelsea i Brighton był prawdziwą uczta dla fanów piłki nożnej. Spotkanie, które odbyło się na Stamford Bridge, zakończyło się wynikiem 3-2 na rzecz gospodarzy. Pierwsza połowa dostarczyła wiele emocji, a ostateczny wynik został ustalony w końcowych minutach meczu. Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z tego zaciętego starcia.

Sprawozdanie z meczu

Dzisiaj na Stamford Bridge odbył się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy gospodarzami - Chelsea, a gośćmi - Brighton. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice dopingowali swoje drużyny przez całe spotkanie.

Po 17 minutach gry E. Fernández zdobył pierwszą bramkę dla Chelsea, a asystę zanotował B. Badiashile. Chelsea prowadziła 1-0. Kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył L. Colwill w 21 minucie, z asystą N. Jacksona, co podniosło na duchu fanów Chelsea oraz zaskoczyło zawodników Brighton.

Po pierwszej połowie wynik brzmiał 2-1 dla Chelsea, jednak to był dopiero początek emocji. W 43 minucie F. Buonanotte zdobył bramkę dla Brighton, skracając różnicę do jednego gola.

Drugą połowę zaczęliśmy z wynikiem 2-1 dla Chelsea. Po 65 minutach gry E. Fernández po raz drugi wpisał się na listę strzelców, dając swojej drużynie prowadzenie 3-1. Mecz był wciąż otwarty, a obie drużyny walczyły o zwycięstwo.

W doliczonym czasie gry, João Pedro zdobył bramkę dla Brighton, ustalając wynik na 3-2. Mecz zakończył się zwycięstwem Chelsea, które zdobyło cenne trzy punkty, ale goście również zaprezentowali się z dobrej strony.

W trakcie meczu sędzia rozdał kilka żółtych kartek. Po stronie gospodarzy kartki otrzymali Conor Gallagher i Moisés Caicedo, a także Enzo Fernández. Natomiast w drużynie gości kartki obejrzał Jack Hinshelwood, Igor Júlio, Pascal Groß, James Milner oraz João Pedro.

Niestety, w 45 minucie gry Conor Gallagher z drużyny Chelsea otrzymał czerwoną kartkę, co skomplikowało sytuację dla gospodarzy. Mimo to, udało im się utrzymać prowadzenie i wywalczyć zwycięstwo.

Następne mecze dla Chelsea to starcia z Manchester United, Everton oraz Sheffield United. Natomiast Brighton zmierzy się z zespołami Brentford, Burnley oraz Katwijk. Po dzisiejszym meczu obie drużyny z pewnością będą chciały kontynuować dobrą passę i zdobywać kolejne punkty w lidze Premier League.