Spotkanie Arsenal vs Brighton, wynik końcowy 2-0

Mecz pomiędzy Arsenalem a Brightonom zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy. Pomimo bramkowej niemocy w pierwszej połowie, ekipa z Emirates Stadium zdołała przełamać się po przerwie i zdobyć pełną pulę punktów. Mecz odbył się 17 grudnia 2023 roku o godzinie 14:00 na Emirates Stadium w ramach 17. kolejki Premier League.

Mecz pomiędzy drużynami: Arsenal (Gospodarz) przeciwko Brighton (Goście)

Relacja z przebiegu meczu

Emirates Stadium tętnił dzisiaj futbolową pasją, gdy gospodarze Arsenal gościli drużynę Brighton w 17. kolejce Premier League. Mecz rozpoczął się pełen emocji i oczekiwań.

Pierwsze minuty spotkania były pełne zaciętych pojedynków na środku boiska. Zarówno Arsenal, jak i Brighton, starały się przejąć inicjatywę, ale żadna z drużyn nie potrafiła wykreować klarnej sytuacji podbramkowej.

Po przerwie Arsenal ruszył do ataku z nową energią, szukając sposobu na pokonanie solidnej obrony gości. W 53. minucie to się udało - Gabriel Jesus zdobył bramkę po dogodnym podaniu, otwierając wynik meczu i wywołując euforię wśród kibiców Arsenalu.

Obrońcy Brighton stawiali twardy opór, ale nie zdołali powstrzymać Arsenalu. W 87. minucie K. Havertz podwyższył prowadzenie gospodarzy, ustalając wynik meczu na 2-0 po asyście E. Nketiah.

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Arsenalu, którzy zapewnili sobie trzy cenne punkty w walce o końcowe rezultaty w Premier League.

Po emocjonującym spotkaniu, obie drużyny mogą być zadowolone z własnych występów, ale to Arsenal cieszył się z pełnej radości na trybunach Emirates Stadium.

Żółte kartki zostały pokazane Benjaminowi White'owi (38') z Arsenalu oraz Kaoru Mitomie (43'), Billymu Gilmourowi (76') i Pascalowi Großowi (89') z Brighton. Czerwonych kartek nie było.

Następne mecze dla Arsenal to starcia z Liverpoolem, West Hamem oraz Fulham, natomiast Brighton zmierzy się z Crystal Palace i Tottenhamem.