Dnia 2023-11-25 15:00 odbyło się spotkanie między Nottingham Forest i Brighton: wynik 2-3

W meczu 13. kolejki Premier League drużyny Nottingham Forest i Brighton zmierzyły się na boisku The City Ground. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3-2, którzy prowadzili 2-1 na przerwę. Mecz odbył się 25 listopada 2023 roku o godzinie 15:00.

Relacja z meczu Nottingham Forest - Brighton

Premier League, kolejka 13, The City Ground

W entuzjastycznie wyczekiwanym meczu piłki nożnej pomiędzy Nottingham Forest a Brighton, fani obu drużyn wypełnili trybuny stadionu The City Ground. Mecz odbył się w ramach trzynastej kolejki Premier League.

Gospodarze rozpoczęli mecz zdecydowanie, w trzeciej minucie A. Elanga zdobył pierwszego gola, asystującemu M. Gibbs-White. Jednak goście szybko odpowiedzieli, P. Groß w 26 minucie wyrównał wynik. W ostatnich chwilach pierwszej połowy, João Pedro ponownie poprowadził Brighton, zdobywając bramkę na 1-2, ponownie z asystą P. Großa.

W drugiej połowie, João Pedro ponownie wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę na 1-3. M. Gibbs-White zmniejszył dystans w 76 minucie, zdobywając drugiego gola dla Nottingham Forest.

Spotkanie obfitowało w kartki - żółte kartki zostały pokazane Harry'emu Toffolo i Moussie Niakhaté z Nottingham Forest oraz Simonowi Adingrze, Lewisowi Dunkowi, Evanowi Fergusonowi, Bartowi Verbruggenowi i Facundo Buonanotte z Brighton. Lewis Dunk otrzymał czerwoną kartkę w 73 minucie, pozostawiając gości z jednym zawodnikiem mniej na boisku.

Wynik końcowy 2-3 na korzyść Brighton zapewnił im cenne trzy punkty w Premier League. Następne mecze dla Nottingham Forest to starcia z Everton, Fulham i Wolves, natomiast Brighton zmierzy się z AEK Athens FC, Chelsea oraz Brentford.

Atmosfera na stadionie The City Ground była niesamowita, a emocje sięgały zenitu. Ten mecz na pewno zostanie długo wspominany przez kibiców obu drużyn.