Mecz Liverpool vs Brighton zakończony wynikiem 2-1

W meczu 30. kolejki angielskiej Premier League drużyna Liverpoolu podejmowała na własnym stadionie, Anfield, zespół Brighton. Spotkanie odbyło się 31 marca 2024 roku o godzinie 13:00. Po emocjonujących 90 minutach gry, podopieczni trenera Liverpoolu zdołali pokonać rywali 2-1. Wynik na przerwę wskazywał remis 1-1, ale ostatecznie to gospodarze cieszyli się z trzech punktów.

Relacja z przebiegu meczu Liverpool - Brighton

Liverpool podejmowało dzisiaj na swoim stadionie, Anfield, drużynę Brighton w ramach 30. kolejki Premier League. Sędzią głównym spotkania był David Coote z Anglii. Mecz odbył się 31 marca o godzinie 13:00.

Sprawozdanie z meczu

Zaczęło się niesamowicie! Już w 2. minucie Danny Welbeck zapisał na swoim koncie pierwszego gola, dając prowadzenie Brighton. Gospodarze szybko odpowiedzieli, a w 27. minucie to L. Díaz wyrównał stan meczu na 1-1. Liverpool starał się przejąć inicjatywę, ale pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Druga połowa to prawdziwe emocje! W 65. minucie Mohamed Salah strzelił gola na 2-1 po asyście Alexis Mac Allistera, zapewniając Liverpoolowi prowadzenie. Przez resztę meczu obie drużyny starały się zdobyć kolejne bramki, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Gospodarze zobaczyli żółte kartki: Alexis Mac Allister (14'), Virgil van Dijk (50'), Joe Gomez (58'), Wataru Endo (88'), Cody Gakpo (90'). Z kolei w drużynie gości kartki otrzymali: Pascal Groß (20'), Danny Welbeck (48'), Jan Paul van Hecke (71').

Warto zaznaczyć, że żadna z drużyn nie otrzymała czerwonych kartek, mimo kilku momentów zaostrzonych rywalizacji na boisku.

Liverpool po zwycięstwie nad Brighton ma teraz przed sobą trudne spotkania z Sheffield Utd, Manchester United i Atalantą. Natomiast dla Brighton kolejne mecze to starcia z Brentford, Arsenalem i Burnley.