Na obiekcie American Express Community's Stadium dnia 2024-02-03 15:00 odbyło się spotkanie Brighton - Crystal Palace zakończone wynikiem 4-1

W ostatnim meczu Premier League, rozegranym 3 lutego 2024 roku o godzinie 15:00, drużyna Brighton pokonała Crystal Palace 4-1 na American Express Community's Stadium. Wynik na przerwę to 3-0, a zwycięstwo to było ważne w kontekście kolejki 23. Mecz odbył się pięć dni temu.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Brighton a Crystal Palace

Mecz 23. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Brighton & Hove Albion a Crystal Palace odbył się 3 lutego 2024 roku o godzinie 15:00 na American Express Community's Stadium. Sędzią głównym był Simon Hooper z Anglii.

Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice obu drużyn wspierali swoje zespoły przez cały mecz. Gospodarze rozpoczęli spotkanie z determinacją, co szybko zaowocowało pierwszą bramką już w 3. minucie. Lewis Dunk pokonał bramkarza Crystal Palace, ustalając wynik na 1-0 po asyście Pascala Großa.

Po tej bramce emocje nie opadały, a gospodarze kontynuowali nacisk. W 33. minucie to James Hinshelwood podwyższył prowadzenie dla Brighton, wykorzystując świetne podanie Tariq Lampteya. Tuż po tym, w 34. minucie, Federico Buonanotte strzelił trzeciego gola dla drużyny gospodarzy, po raz kolejny asystującemu Großowi.

Przewaga Brighton była wyraźna, co potwierdził wynik do przerwy - 3-0 na korzyść gospodarzy. Crystal Palace próbowało odwrócić losy meczu, ale defensywa Brighton była nieugięta. Dopiero w 71. minucie Jean-Philippe Mateta zdobył bramkę dla gości, zmniejszając wynik na 3-1. Jednak radość kibiców Crystal Palace była krótka, ponieważ w 85. minucie João Pedro ponownie podwyższył prowadzenie dla Brighton, zdobywając czwartego gola po asyście Danny'ego Welbecka.

W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu, co zaowocowało kartkami dla zawodników obu drużyn. Danny Welbeck otrzymał żółtą kartkę w doliczonym czasie gry, a także strzelił bramkę, natomiast zawodnicy Crystal Palace - Marc Guéhi, Matheus França i Daniel Muñoz - również zostali ukarani żółtymi kartkami w różnych momentach meczu.

Wynik końcowy meczu to 4-1 dla Brighton, który zapewnił sobie trzy punkty. Następne mecze dla Brighton to starcia z Tottenhamem, Sheffield United i Evertonem, natomiast Crystal Palace zmierzy się z Chelsea, Evertonem i Burnley.