Spotkanie Brighton - Tottenham, wynik końcowy 4-2

W meczu 19. kolejki Premier League drużyna Brighton podejmowała u siebie drużynę Tottenham. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4-2, pomimo że po pierwszej połowie prowadzenie miała drużyna Tottenhamu wynikiem 2-0. Spotkanie odbyło się 28 grudnia 2023 roku o godzinie 19:30 na stadionie The American Express Community Stadium.

Mecz pomiędzy Brighton a Tottenham zakończony wynikiem 4-2

Mecz pomiędzy drużynami Brighton i Tottenham zakończył się wynikiem 4-2 na korzyść gospodarzy. Spotkanie odbyło się na The American Express Community Stadium w ramach 19. kolejki Premier League. Sędzią głównym był Jarred Gillett z Australii. Zawodnicy obu drużyn zaserwowali kibicom widowisko pełne emocji i bramek.

Relacja z przebiegu meczu

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 11. minucie gospodarze objęli prowadzenie po strzale J. Hinshelwooda, który wykorzystał asystę João Pedro. Tottenham próbował odwrócić losy meczu, ale to ponownie Brighton zdobyło bramkę w 23. minucie, tym razem to João Pedro wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik do przerwy na 2-0.

Po przerwie gospodarze kontynuowali swoją skuteczną grę i w 63. minucie P. Estupiñán zdobył trzeciego gola dla Brighton po asyście J. Milnera. Niespodziewanie dla wszystkich, João Pedro strzelił swoją drugą bramkę w 75. minucie, dając swojej drużynie czterobramkowe prowadzenie.

Tottenham nie poddał się i zaczął odrabiać straty. W 81. minucie A. Véliz zdobył honorowego gola dla gości, a pięć minut później Pedro Porro skrócił dystans, ustalając wynik na 4-2.

W trakcie meczu żółte kartki otrzymali: Facundo Buonanotte, Jakub Moder i Lewis Dunk z Brighton, oraz Dejan Kulusevski oraz Richarlison z Tottenhamu. Czerwonych kartek nie było.

Mecz z pewnością dostarczył wielu emocji zarówno kibicom obu drużyn, jak i neutralnym obserwatorom. Po tak widowiskowym spotkaniu, fani piłki nożnej mogą już niecierpliwie czekać na kolejne starcia tych drużyn.

W nadchodzących meczach, Brighton zmierzy się z West Ham, Stoke City i Wolves, natomiast Tottenham zmierzy się z Burnley, Manchester United i Brentford.