Na stadionie American Express Stadium dnia 2024-05-19 15:00 miało miejsce spotkanie pomiędzy Brighton i Manchester United: końcowy wynik 0-2

Na zakończenie sezonu Premier League, Manchester United pewnie pokonał Brighton 2-0 na American Express Stadium. Mecz rozegrany w niedzielę, 19 maja, przyniósł sporo emocji, zwłaszcza po bezbramkowej pierwszej połowie. Dzięki solidnej postawie w drugiej części spotkania, podopieczni Erika ten Haga zdołali zdobyć komplet punktów, kończąc ligowe rozgrywki na wysokiej nucie.

Relacja z przebiegu meczu

Na American Express Stadium zebrało się dzisiaj mnóstwo kibiców, którzy z niecierpliwością oczekiwali na ostatnie starcie w tym sezonie Premier League. Brighton, gospodarz meczu, przywitał Manchester United w atmosferze gryzienia paznokci. To miał być ekscytujący pojedynek, który na długo zapadnie w pamięć fanów obu drużyn.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry. Obie drużyny starały się narzucić swoje tempo, ale żadne z nich nie mogło przebić się przez solidne linie defensywne przeciwnika. W 22. minucie Sofyan Amrabat z Manchesteru United zobaczył żółtą kartkę za niebezpieczne zagranie. To było ostrzeżenie dla gości, że sędzia C. Pawson nie będzie tolerował żadnych brutalnych fauli.

Do przerwy wynik pozostawał bezbramkowy, mimo że obie drużyny miały swoje szanse. Bruno Fernandes z Manchesteru United otrzymał żółtą kartkę tuż przed końcem pierwszej połowy za opóźnianie gry.

Po przerwie mecz nabrał tempa. Zarówno Brighton, jak i Manchester United podkręcili tempo, jednak to goście zaczęli dominować. W 73. minucie Diogo Dalot w końcu przełamał impas, zdobywając gola dla Manchesteru United. Eksplozja radości na ławce rezerwowych gości była nie do opisania. Brighton próbowało odpowiedzieć, ale każda ich próba była skutecznie neutralizowana przez obronę "Czerwonych Diabłów".

W 87. minucie Billy Gilmour z Brighton otrzymał żółtą kartkę za faul, który przerwał obiecującą akcję gości. Minutę później, Manchester United podwoił swoje prowadzenie. R. Højlund, po precyzyjnej asyście Christiana Eriksena, pokonał bramkarza gospodarzy, ustalając wynik meczu na 2-0.

W końcowych minutach meczu, Casemiro z Manchesteru United również zobaczył żółtą kartkę za nieodpowiedzialne zachowanie. Sędzia Pawson był dziś bezkompromisowy i nie wahał się karać zawodników za ich przewinienia.

Ostateczny gwizdek sędziego oznaczał trzy punkty dla Manchesteru United i zakończenie marzeń Brighton o triumfie w tym spotkaniu. Atmosfera na American Express Stadium była elektryzująca, a kibice, mimo porażki swojej drużyny, docenili wysiłki zawodników. To był mecz pełen emocji, który pokazał siłę i determinację "Czerwonych Diabłów" w końcówce sezonu.