Spotkanie między Brighton oraz Chelsea zakończone wynikiem 1-2 na stadionie American Express Stadium

W niezwykle emocjonującym meczu 34. kolejki Premier League, który odbył się 15 maja na American Express Stadium, drużyna Chelsea odniosła zwycięstwo nad Brighton wynikiem 2-1. Spotkanie rozpoczęło się intensywnie, a Chelsea objęła prowadzenie już przed przerwą. Pomimo zaciętej gry gospodarzy, którzy starali się odrobić straty, londyński zespół zdołał utrzymać przewagę i zainkasować cenne trzy punkty. Szczegóły tego pasjonującego starcia przedstawiamy w poniższej relacji.

Dane dotyczące meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Brighton (Gospodarz) przeciwko Chelsea (Goście)

Relacja z meczu

Środowy wieczór na American Express Stadium zapowiadał emocjonujące starcie między Brighton a Chelsea w spotkaniu 34. kolejki Premier League. Kibice Brighton licznie zgromadzili się na trybunach, by dopingować swoich ulubieńców, jednak to Chelsea od samego początku narzuciła swoje tempo gry.

Już w 29. minucie spotkania kapitan Brighton, Lewis Dunk, otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe zatrzymanie rywala. To był dopiero początek napięć, które miały miejsce na boisku. W 34. minucie Chelsea objęła prowadzenie. Palmer, po precyzyjnym dośrodkowaniu Marc Cucurelli, pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy, Bart Verbruggena. Mimo kilku prób Brighton do końca pierwszej połowy nie zdołało wyrównać, co oznaczało, że na przerwę schodzili przegrywając 0-1.

Po przerwie Brighton weszło na boisko z nową energią, ale to Chelsea ponownie przejęła inicjatywę. W 64. minucie Christopher Nkunku, po perfekcyjnym podaniu od Malo Gusto, podwyższył prowadzenie na 0-2. Kibice Chelsea byli w ekstazie, a Brighton musiało walczyć o każdą piłkę, by wrócić do gry.

Atmosfera na stadionie robiła się coraz gorętsza. W 77. minucie Raheem Sterling zobaczył żółtą kartkę za nieodpowiedzialne zachowanie, a zaledwie dwie minuty później Moisés Caicedo dołączył do niego w notesie sędziego za faul taktyczny. Gospodarze również nie unikali kar – w 81. minucie Bart Verbruggen został ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.

Emocje sięgały zenitu, gdy w 88. minucie Reece James otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul, zostawiając Chelsea w osłabieniu na ostatnie minuty meczu. Brighton wykorzystało tę sytuację i w doliczonym czasie gry Danny Welbeck, po asyście João Pedro, strzelił gola kontaktowego na 1-2. Niestety dla gospodarzy, to był już koniec ich marzeń o remisie.

Ostatecznie Chelsea triumfowała 2-1, zdobywając cenne trzy punkty w walce o pozycję w tabeli Premier League. Mecz był pełen emocji, niespodziewanych zwrotów akcji i dramatycznych sytuacji, które na długo pozostaną w pamięci kibiców obu drużyn.