Brighton - Manchester United, wynik spotkania - 0-2

Na zakończenie sezonu Premier League, drużyna Manchester United pokonała Brighton 2-0 na American Express Stadium. Mimo bezbramkowego remisu do przerwy, Czerwone Diabły zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w drugiej połowie. Spotkanie rozegrane w niedzielę, 19 maja, przypieczętowało udany sezon dla ekipy z Old Trafford, podczas gdy Brighton zakończył rozgrywki na niższej pozycji w tabeli.

Dane dotyczące meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Brighton (Gospodarz) przeciwko Manchester United (Goście)

Relacja minuta po minucie

American Express Stadium w Brighton wypełniło się po brzegi, a kibice gospodarzy z niecierpliwością oczekiwali na starcie z Manchester United. Sędzia Craig Pawson rozpoczął mecz punktualnie o 15:00.

Pierwsza połowa meczu była zacięta i wyrównana. Obie drużyny miały swoje okazje, ale defensywa gospodarzy i gości spisywała się znakomicie. W 22. minucie Sofyan Amrabat z Manchester United otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie. Tuż przed przerwą, w 45. minucie, Bruno Fernandes również został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny. Do przerwy wynik pozostawał bez zmian – 0:0.

Po przerwie gra nabrała tempa. Obie drużyny wróciły na boisko z nową energią, a kibice Manchester United zaczęli dopingować swoją drużynę jeszcze głośniej. W 73. minucie przyszedł przełomowy moment meczu. Diogo Dalot, po doskonałym podaniu, znalazł się w dogodnej sytuacji i bezbłędnie umieścił piłkę w siatce, dając gościom prowadzenie 1:0.

Brighton próbował odpowiedzieć, a ich ataki stawały się coraz bardziej intensywne. Niestety, w 87. minucie Billy Gilmour otrzymał żółtą kartkę za ostre wejście. Ta sytuacja osłabiła morale gospodarzy, co wykorzystał Manchester United.

W 88. minucie po precyzyjnym podaniu Christiana Eriksena, Rasmus Højlund pokonał bramkarza Brighton, podwyższając wynik na 2:0 dla gości. To był cios, z którego gospodarze już się nie podnieśli.

W ostatnich minutach meczu, Casemiro otrzymał żółtą kartkę za niebezpieczne zagranie, ale Manchester United utrzymał prowadzenie i ostatecznie wygrał 2:0. Atmosfera na stadionie była pełna napięcia, a kibice Brighton z trudem przyjmowali porażkę swoich ulubieńców.

Był to emocjonujący mecz, w którym Manchester United pokazał swoją klasę i skuteczność. Brighton walczył z całych sił, ale to goście zdobyli cenne trzy punkty w ostatniej kolejce sezonu Premier League.